Staršia mládež - Logo

Je to služba pre ľudí vo vysokoškolskom veku a starších, ktorí pracujú, alebo si ešte len prácu hľadajú.

Je to priestor, kde sa môžeš pýtať otázky o živote, o viere, vzájomne sa povzbudzovať, budovať, učiť sa, čo znamená žiť s Ježišom a chváliť Ho, ako robiť kroky viery a mať vplyv na svet okolo seba.

Je to skupina ľudí, medzi ktorými môžeš tráviť čas so svojimi rovesníkmi a spoznávať ľudí ako si ty.

Stretávame sa každú stredu o 18:00 na fare ECAV (Svätoplukova 11) vo veľkej zborovej sále.

FB: Staršia mládež PO
INSTA: starsia_mladez

Čo preberáme?

Na Staršej mládeži sme začali s novou sériou, ktorej sme dali príznačné meno „Globálne ochladzovanie“.

V dnešnej dobe, keď sa na každom kroku skloňuje termín globálneho otepľovania, sme sa my rozhodli ísť hlbšie a rozmýšľať nad príčinami negatívneho javu. V našej aktuálnej sérií tak hovoríme o ochladzovaní, ktoré postihuje čím ďalej, tým viac ľudských sŕdc a má na svedomí mnoho, nielen spoločenských problémov, ale aj osobných ľudských zlyhaní, či hriechov…

Počas nasledujúcich týždňov sa chceme pozrieť na rôzne nástroje toho, ako naše srdcia znova zapáliť pre Krista a vyhnúť sa ich ochladeniu. Staršia mládež sa stretáva každú stredu o 18.00 vo veľkej zborovke.

Dovolenka:

V auguste sme spoločne vyrazili na našu prvú cezhraničnú dovolenku! Skupinka 24 dospelých a 3 detí sme sa na štyri dni ocitli na poľskej strane Tatier. V útulnej chate sme tak pokope oddychovali, hostili sa, oslavovali minulý šk. rok a dopytovali sa na ten ďalší.
Počas 3 večerných programov sme sa zahĺbili do štúdia Zjavenia Jána a rozoberali „Listy z neba“, ktoré Pán Ježiš napísal 7 cirkevným zborom.

O najbližšej pripravovanej dovolenke budeme včas informovať.